Nubia V70 Dual SIM Stardust Gray 6GB+10GB RAM 256GB 4G – Middle East Version
Apple Shopping Event
Hurry and get discounts up to 20% Read more
ZTE Blade V70 is powered by a 2GHz octa-core processor
د.إ509.00
Authorities in our business will tell in no uncertain terms that Lorem Ipsum is that huge, huge no no to forswear forever. Not so fast, I'd say, there are some redeeming factors in favor of greeking text, as its use is merely the symptom of a worse problem to take into consideration.
Anyway, you still use Lorem Ipsum and rightly so, as it will always have a place in the web workers toolbox, as things happen, not always the way you like it, not always in the preferred order.
Product details
Made possible by exploring innovative molded plywood techniques, Iskos-Berlin’s Soft Edge Chair blends strong curves with extreme lightness to create a three-dimensionality not usually possible with 2-D plywood.
Description
Highlights
- ZTE Blade V70 is powered by a 2GHz octa-core processor
- ZTE Blade V70 runs Android 14 and is powered by a 5000mAh non-removable battery
- ZTE Blade V70 supports proprietary fast charging
- ZTE Blade V70 on the rear packs a 108-megapixel camera with an f/1.75 aperture
- ZTE Blade V70 runs MyOS 14 is based on Android 14 and packs 256GB of inbuilt storage that can be expanded via microSD card (up to 1000GB)
Specifications
| SIM Count | Dual SIM |
| Battery Size | 5000 mAh |
| Screen Size | 6.7 in |
| SIM Type | Nano SIM |
| Condition | New |
| Model Name | Nubia V70 |
| RAM Size | 16 GB |
| Internal Memory | 256 GB |
| Version | Middle East Version |
| Colour Name | Gray |
| Model Number | Nubia V70 |

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.