Blade A56 Dual SIM Floating Gold 4GB+12GB RAM 128GB 4G – Middle East Version
Apple Shopping Event
Hurry and get discounts up to 20% Read more
Unisoc T7200 (12 nm), Octa-core (2×1.6 GHz Cortex-A75 & 6×1.6 GHz Cortex-A55)
د.إ299.00
Authorities in our business will tell in no uncertain terms that Lorem Ipsum is that huge, huge no no to forswear forever. Not so fast, I'd say, there are some redeeming factors in favor of greeking text, as its use is merely the symptom of a worse problem to take into consideration.
Anyway, you still use Lorem Ipsum and rightly so, as it will always have a place in the web workers toolbox, as things happen, not always the way you like it, not always in the preferred order.
Product details
Made possible by exploring innovative molded plywood techniques, Iskos-Berlin’s Soft Edge Chair blends strong curves with extreme lightness to create a three-dimensionality not usually possible with 2-D plywood.
Description
Highlights
- Unisoc T7200 (12 nm)
- Octa-core (2×1.6 GHz Cortex-A75 & 6×1.6 GHz Cortex-A55)
- Android 15
- Mali-G57 MP1
- IPS LCD, 90Hz
Specifications
| SIM Count | Dual SIM |
| Battery Size | 5000 mAh |
| Screen Size | 6.75 in |
| SIM Type | Nano SIM |
| Condition | New |
| Model Name | Blade A56 |
| RAM Size | 12 GB |
| Internal Memory | 128 MB |
| Version | Middle East Version |
| Colour Name | Floating Gold |
| Model Number | Blade A56 |

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.