Galaxy A36 5G Dual SIM Awesome White 8GB RAM 256GB – Middle East Version
Apple Shopping Event
Hurry and get discounts up to 20% Read more
د.إ1,399.00 Original price was: د.إ1,399.00.د.إ898.95Current price is: د.إ898.95.
Authorities in our business will tell in no uncertain terms that Lorem Ipsum is that huge, huge no no to forswear forever. Not so fast, I'd say, there are some redeeming factors in favor of greeking text, as its use is merely the symptom of a worse problem to take into consideration.
Anyway, you still use Lorem Ipsum and rightly so, as it will always have a place in the web workers toolbox, as things happen, not always the way you like it, not always in the preferred order.
Product details
Made possible by exploring innovative molded plywood techniques, Iskos-Berlin’s Soft Edge Chair blends strong curves with extreme lightness to create a three-dimensionality not usually possible with 2-D plywood.
Description
Highlights
- Slimmer Design With A Stylish Twist: Make a statement with a mix of minimalism and durability with Galaxy A36 5G. Featuring a clean, linear grouped camera layout with a premium glass back. Built with a slimmer bezel and flat side frame,offering a slim,stylish feel and finish
- Circle It, Find It: Simply Circle to Search. Just circle the text or object you desire and get search results effortlessly
- Filters Just For You: Craft one-of-a-kind photos with Galaxy A36 5G as your canvas and gallery images as your palette. Filters analyze your photos to create custom effects, from black and white to analog, making each shot uniquely yours
- Erase The Unnecessary Extras: Transform your shot into a flawless work of art. Enhanced Object Eraser effortlessly detects, suggests and removes unwanted people in the background — while Edit Suggestion offers creative recommendations to deliver the finishing touch
- Power To Perform: Harness the full power of the Octa-core processor with a robust CPU, GPU and NPU, made to multitask, play games and stream your favorite shows. Galaxy A36 5G comes with an 15% larger vapor chamber to stay cool while handling tasks with ease
- Built To Last With 6X OS Upgrades: Stay up to date with 6 generations of OS upgrades and 6 years of security updates to keep your Galaxy A36 5G secure and performing at its best
- Built To Keep Your Password Secure With Knox Vault: Safeguard your sensitive data with EAL5+ certified Knox Vault for advanced protection
Specifications
| Expandable Memory Type | No Expandable Memory |
| SIM Count | Dual SIM |
| RAM Size | 8 GB |
| Internal Memory | 256 GB |
| Version | Middle East Version |
| Display Resolution | 1080×2400 |
| Display Type | AMOLED |
| Operating System Version | Android 14 |
| Operating System | Android |
| Network Frequency Band | GSM/LTE |
| Primary Camera Feature | Triple |
| Network Type | 5G |
| Model Number | SM-A366BZAVMEA |
| Primary Camera (MP) | 50+8+5 |
| Secondary Camera Resolution | 12 MP |
| Secondary Camera | 12 – 15.9 MP |
| Battery Size | 5000 mAh |
| Screen Size | 6.7 in |
| SIM Type | Nano SIM |
| Colour Name | Awesome White |
| Display Resolution Type | Full HD |
| Charging Type | Type-C |
| Voice Calling Capability | Yes |
| Number of Cores | Octa Core |
| Flash | LED |
| Condition | New |
| Model Name | Samsung Galaxy A36 |

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.