iPhone 15 Plus 128GB Green 5G With FaceTime – Middle East Version
Apple Shopping Event
Hurry and get discounts up to 20% Read more
د.إ3,799.00 Original price was: د.إ3,799.00.د.إ2,779.00Current price is: د.إ2,779.00.
Authorities in our business will tell in no uncertain terms that Lorem Ipsum is that huge, huge no no to forswear forever. Not so fast, I'd say, there are some redeeming factors in favor of greeking text, as its use is merely the symptom of a worse problem to take into consideration.
Anyway, you still use Lorem Ipsum and rightly so, as it will always have a place in the web workers toolbox, as things happen, not always the way you like it, not always in the preferred order.
Product details
Made possible by exploring innovative molded plywood techniques, Iskos-Berlin’s Soft Edge Chair blends strong curves with extreme lightness to create a three-dimensionality not usually possible with 2-D plywood.
Description
The iPhone 15 Plus has display has rounded corners that follow a beautiful curved design and the Dynamic Island stays on top of it all. The all-new 48MP Main camera supports super-high-resolution photos and 2x telephoto.
Highlights
- A16 Bionic chip with 5‑core GPU.
- 6.7” Super Retina XDR display.
- All-new 48MP Main camera with advanced dual-camera system.
- Up to 26 hours video playback.
- Facetime is available on the product & would be accessible in regions where facetime is permitted by telecom operators
Specifications
| SIM Count | Dual SIM |
| Battery Size | 4912 mAh |
| Screen Size | 6.7 in |
| SIM Type | Nano + eSIM |
| Colour Name | Green |
| Charging Type | Type-C |
| Connection Type | Wifi+Cellular |
| Operating System Number | 17.0 |
| Processor Number | A16 |
| Primary Camera Feature | Dual |
| Fast Charging | Yes |
| Network Type | 5G |
| Model Number | MU0E3AH/A, MU173AA/A, MU173ZD/A |
| RAM Size | 6 GB |
| Internal Memory | 128 GB |
| Version | Middle East Version |
| Refresh Rates | 60Hz |
| Display Type | Dynamic AMOLED |
| Operating System | iOS |
| Voice Calling Capability | Yes |
| Processor Name | Apple Bionic |
| Number of Cores | Octa Core |
| Flash | LED |
| Model Year | 2023 |
| Condition | New |
| Model Name | iPhone 15 Plus |

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.