iPhone 17 Physical Dual Sim (No eSim) 256GB Mist Blue 5G With FaceTime
Apple Shopping Event
Hurry and get discounts up to 20% Read more
د.إ3,429.00
Authorities in our business will tell in no uncertain terms that Lorem Ipsum is that huge, huge no no to forswear forever. Not so fast, I'd say, there are some redeeming factors in favor of greeking text, as its use is merely the symptom of a worse problem to take into consideration.
Anyway, you still use Lorem Ipsum and rightly so, as it will always have a place in the web workers toolbox, as things happen, not always the way you like it, not always in the preferred order.
Product details
Made possible by exploring innovative molded plywood techniques, Iskos-Berlin’s Soft Edge Chair blends strong curves with extreme lightness to create a three-dimensionality not usually possible with 2-D plywood.
Description
iPhone 17 has a beautiful, durable design that’s available in five refined colors. It features the new 48MP Dual Fusion camera system, the new Center Stage front camera for smarter group selfies, and Dual Capture video. The powerful A19 chip delivers advanced performance and all-day battery life. Larger, 6.3-inch Super Retina XDR display with ProMotion up to 120Hz. 3x better scratch resistance with Ceramic Shield 2 front. Fast charge up to 50% in 20 minutes. Helpful Apple Intelligence tools like Clean Up and more.
Highlights
- Super Retina XDR display Footnote 2 Pro Motion technology Always-On display Dynamic Island
- Aluminum frame Action button Camera Control for faster access to photo and video tools
- A19 chip 5-core GPU with Neural Accelerators Hardware-accelerated ray tracing
- Up to 30 hours of video playback
- 18MP Center Stage front camera Tap to zoom and rotate Centre Stage for photos Ultra‑stabilized video Dual Capture Centre Stage for video calls
- 48MP Dual Fusion camera system 48MP Fusion Main | 48MP Fusion Ultra Wide
- Super-high‑resolution photos (24MP and 48MP) Next-generation portraits with Focus and Depth Control Macro photography
- Dolby Vision up to 4K at 60 fps Latest-generation Photographic Styles
Specifications
| Expandable Memory Type | No Expandable Memory |
| SIM Count | Dual SIM |
| RAM Size | 8 GB |
| Internal Memory | 256 GB |
| Version | Physical Dual SIM Version |
| Colour Name | Mist Blue |
| Operating System | iOS |
| Processor Name | Apple Bionic |
| Number of Cores | Hexa Core |
| Flash | Dual Tone flash |
| Fast Charging | Yes |
| Network Type | 5G |
| Model Number | MG6Y4CH/A, MG794CH/A |
| Primary Camera (MP) | 48+48MP |
| Secondary Camera Resolution | 18 MP |
| Secondary Camera | 16 – 31.9 MP |
| Battery Size | 3692 mAh |
| Screen Size | 6.3 in |
| SIM Type | Nano SIM |
| Charging Type | Type-C |
| Voice Calling Capability | Yes |
| Processor Number | A19 |
| Primary Camera Feature | Dual |
| Audio Jack | Type-C |
| Sensor | Accelerometer, Gyroscope, Digital compass |
| Condition | New |
| Model Name | iPhone 17 |

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.