Blade V70 Design Dual SIM Stone Gray 6GB+10GB RAM 256GB 4G – Middle East Version
Apple Shopping Event
Hurry and get discounts up to 20% Read more
Unisoc T606 (12 nm), Octa-core (2×1.6 GHz Cortex-A75 & 6×1.6 GHz Cortex-A55)
د.إ419.00
Authorities in our business will tell in no uncertain terms that Lorem Ipsum is that huge, huge no no to forswear forever. Not so fast, I'd say, there are some redeeming factors in favor of greeking text, as its use is merely the symptom of a worse problem to take into consideration.
Anyway, you still use Lorem Ipsum and rightly so, as it will always have a place in the web workers toolbox, as things happen, not always the way you like it, not always in the preferred order.
Product details
Made possible by exploring innovative molded plywood techniques, Iskos-Berlin’s Soft Edge Chair blends strong curves with extreme lightness to create a three-dimensionality not usually possible with 2-D plywood.
Description
Highlights
- Unisoc T606 (12 nm)
- Octa-core (2×1.6 GHz Cortex-A75 & 6×1.6 GHz Cortex-A55)
- Android 15
- 720 x 1600 pixels, 20:9 ratio (~254 ppi density)
- IPS LCD, 120Hz
Specifications
| SIM Count | Dual SIM |
| Battery Size | 5000 mAh |
| Screen Size | 6.7 in |
| SIM Type | Nano SIM |
| Condition | New |
| Model Name | Blade V70 Design |
| RAM Size | 16 GB |
| Internal Memory | 256 GB |
| Version | Middle East Version |
| Colour Name | Stone Gray |
| Model Number | Blade V70 Design |

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.